Dnes je

Datum: 22.02.2019
Svátek má: Petr
Nejbližší akce

Webkamery

Obecné informace o optické síti

20.3.2017  


 

Obec Nový Malín od roku 2007 buduje optickou síť pro připojení k internetu a multimediální televizi.Výstavba je plánována na několik dalších let a je rozdělena do více etap.

Konektivita je do sítě dodávaná s ústředny, která je umístěna v ZŠ Nový Malín, ta je nyní nově propojena opt. kabelem do sítě společnosti CETIN, mateřské společnosti firmy O2.

První etapa byla dokončena v roce 2016 a to v lokalitě Za školou směr kostel a přilehlé uličky za kostelem. Bylo zbudováno přes 70 přípojek s toho je již okolo 40-ti aktivních. Více informací v sekci lokalita Za školou.

Ve druhé etapě se počítá s dostavbou opt. sítě v lokalitě na Hrabišínské a okolí.

V lokalitě na Hrabišínské se podařilo v roce 2015 při rekonstrukci nízkého napětí a veřejného osvětlení položit chráničky pro páteřní opt. Kabel a mikrotrubičky pro klientská mikrovlákna.

V roce 2017 bude tedy probíhat zafukování páteřních kabelů a připojování klientů, kteří mají mikrotrubičku na hranici pozemku nebo již v objektu.

Více informací o výstavbě v této lokalitě najdete v sekci lokalita Hrabišínská a oklolí.

Při rekonstrukci vodovodu na lokalitě ulička u starosty a pod lesem se podařilo natahat páteřní kabely i mikrotrubičky na hranice pozemků přilehlých domů.

V roce 2018 na jaře bude probíhat v této lokalitě připojování klientů ke službám.

Více informací o výstavbě v této lokalitě najdete v sekci lokalita ulička u Mináře a pod lesem.

V průběhu roku 2018 bude probíhat propojení páteřním kabelem s ústřednou na lokalitě chodník od restaurace u tygra po obchod u kašpara.

o následném připojování ke službám budeme informovat občany opět informačním letákem do schránek a zde na webu.

Na podzim 2018 jsme začali s obhlídkami a pokládkou mikrotrubiček pro přihlášené objekty na lokalitě chodník od restaurace u Tygra po obchod u Kašpara.

Připojování ke službám bude probíhat v průběhu roku 2019 více informací v sekci Lokalita obchod u Kašpara - zastávka U Tygra.

Tímto bychom chtěli informovat všechny, kteří se rozhodnou stavět rodinný dům u nás v obci, aby počítali při stavbě s přípravou chráničky pro opt. mikrovlákno.

Trubička by měla vést od hranice pozemku, nejlépe od elektroměrového rozvaděče, do místa, kde jsou svedeny kabely počítačové sítě.

Settopbox multimediální TV se připojuje taktéž k počítačové síti a to vždy UTP kabelem, nikoliv přes WIFI.

V případě zájmu je možno doručit požadovanou délku mikrotrubičky, těm kteří chtějí být nachystáni na zafukování opt. vlákna do domu a vyhnout se tím pozdějším problémům s připojením.

Dotazy a objednávky mikrotrubičky na tel. 774705067, nebo sedlacek@rps.cz.

O výstavbě sítě v dalších lokalitách budeme průběžně informovat.

 

Jaké jsou výhody optických sítí a proč se k ní připojit.

Neomezená kapacita

Optická síť vám zajistí kapacitu, která na mnoho let dopředu pokryje vaše požadavky na rychlost a kapacitu Internetu. Na jednom optickém vlákně může pracovat po Internetu celá vaše domácnost, zároveň můžete sledovat televizi, zálohovat svoje data, či hrát on-line hry. Samozřejmostí je i telefonování po internetu tzv. VOIP, která umožňuje volání v partnerských sítích zdarma bez paušálních poplatků.

V nejbližších letech nebudete muset řešit nutnost zvýšit kapactu svého připojení a to ani pokud začnete používat nové aplikace s vysokými požadavky na přenosovou kapacitu.

Optická síť je velmi spolehlivá

Síť z optických vláken je velmi stabilní a spolehlivá – na rozdíl od bezdrátových technologií nepodléhá rušení, odrazům signálu apod. Ve srovnání s klasickou pevnou linkou nevadí, pokud jste daleko od ústředny. Sledování televize a současný download či upload velikých souborů Vám nezpůsobí žádný problém.

Kontakty

Adresa:
Obecní úřad Nový Malín
Nový Malín 240
788 03 Nový Malín

Úřední hodiny:

Po  7:30 - 12:00 12:30 - 17:00
Út   7:30 - 12:00 12:30 - 15:00
St   7:30 - 12:00 12:30 - 17:00
Čt   7:30 - 12:00 12:30 - 15:00
Pá             zavřeno

Telefon: 588 880 400
Datová schránka: th6bycj
E-mail: obec@novymalin.cz
E-podatelna: podatelna@novymalin.cz
Bankovní spojení:
KB Šumperk číslo účtu: 4027841/0100

Mapa

všechny kontakty
Odběr aktualit
Vybíráme z galerie
Snímek 122.jpg