Vybíráme z galerie
DSC_4933.jpg
Odběr aktualit
Zadat email
ZÁKLADNÍ ORGANIZACE ČESKÉHO SVAZU CHOVATELŮ ZOČSCH

Pomyslný zárodek organizace by se dal najít v roce 1973 v ZO v Šumperku 3, odkud v roce 1974 odešlo několik členů, čímž se také stali zakládající skupinou ZO Nový Malín.

Jednalo se o tyto členy:

Předseda – p.Veselý

Místopředsedkyně- p. Pagáčová

Jednatelka- p.Vařeková

Pokladník- p. Nedvěd

Hospodář- p. Gálek

Vedoucí oddělení králíků- p Horký

Vedoucí oddělení drůbeže- p. Brodzák

Vedoucí oddělení koz - p.Chemičinec

Plánovač + registrace p. Vařeka.

ZO Nový Malín zastřešovala také lidi z okolních vesnic- Bludoveček, Vikýřovice, Rapotín, Sobotín, Hraběšice, Hrabišín, ale také Šumperk.

Ze začátku se výstavy konaly různě, jelikož neměli žádné výstavní prostory, tak byli chovatelé vděčni za každé místo, kde mohli výstavu uskutečnit (u hospody, ve škole...)

Prvním pozemkem, který mohli chovatelé využívat pro své potřeby, byl pozemek u Dočekalů, ale ten museli z technických důvodů opustit a přemístit se do cihelny, kde byla tehdy skládka, kterou chovatelé odstranili, upravili si prostory k obrazu svému. Působili zde zhruba od roku 1980 do roku 1990, ale po převratu dostal cihelnu soukromý vlastník, který ji prodal a nový majitel požadoval za nájem 80 tisíc korun, což bylo pro chovatele zcela nemožné. Nezbývalo jim, než opět opustit prostory, které si pracně vybudovali a hledat něco nového. Aby toho už tak nebylo dost, nový majitel ani nepovolil odvoz pletiva a elektrifikace, což bylo majetkem chovatelů. Tímto nastaly dva roky ,,kočovného života“ chovatelů. Své věci měli uskladněné různě po domech, pod plachtami na zahradách.

Až v roce 1992 se opět objevila skládka, která byla potřeba uklidit, tak chovatelé dostali opět své místečko, kde mohli začít budovat svůj areál.

Postavili si svou klubovnu a hned po první akci ji neznámý žhář podpálil. Po těchto událostech a peripetiích se areál neustále vylepšuje a chovatelé tiše doufají, že jim zůstane a již se neobjeví nový majitel či technický problém...

Pořádají se zde výstavy, soukromé akce (narozeniny, svatby) a do budoucna se plánuje využití prostoru k pořádání obecních akcí.

Chovatelé si stojí průměrně, ale nadějnou členkou ZO Nový Malín je Tereza Složilová, která má již několik ocenění.

Výborové schůze se konají 5krát-6krát do roka a členská dle potřeby zhruba 3krát do roka.

V současné době má ZO Nový Malín 17 členů.

Je potřeba rozšířit členskou základnu!!!!

Členské příspěvky:

- Dospělí  170Kč/rok

- Děti  80kč/rok

Zájemci se mohou přihlásit přímo na výstavách nebo u p.Složila Zdeňka, p.Švestky Drahomíra, Vyhlídala Rudolfa 

0
Počet obyvatel
0
Počet domů
0
Počet kulturních památek
0
Rozloha v km²
Máte dotaz?

Napište nám