Vybíráme z galerie
1546_galobr2.jpg
Odběr aktualit
Zadat email
Svaz postižených civilizačními chorobami

Dříve nazývaný Svaz invalidů má v současné době 68 členů rozmanitého věkového složení.

Když se řekne SPCCH, tak si asi většina představí  68 starších, nemocných lidí, kteří se jednou za rok sejdou na kafíčko s koláčkem a povídají si, kde a co je zrovna bolí. Ale to je opravdu mylná představa.

Členství ve svazu si neklade za podmínku nutně trpět nějakou chorobou, ale spíše zájem o samotnou organizaci a už vůbec nerozhoduje věk- vždyť nejmladší člen Jiří Boxan má pouhých 23let. Když jsme se dostali k těm nej:

Nejstarší člen pan Antonín Zajíc ve věku krásných 88 let.

Nejdelší členství náleží paní Marii Sršňové, která je členkou od roku 1983, kdy vykonávala funkci pokladníka, což v roce 2008 předala dceři a sama zůstala hospodářem.

Každoročně svaz pořádá akce pro veřejnost:

tradiční zimní ples, letní posezení s tombolou, dobrým jídlem a pitím. Dále se během roku uskuteční dvě schůze- výroční a členská. Zpestřením roku se staly již tradiční poznávací výlety hradů, zámků, které jsou ukončeny např. návštěvou vinného sklípku apod. Tyto zájezdy jsou financovány zejména z fondu SPCCH.

Členové navštěvují své nemocné kolegy ze svazu a členům od 30ti let se každých pět let chodí blahopřát k životnímu jubileu – s balíčkem a květinou.

Zabýváme se také sociální problematikou (žádost o důchod apod.)

Každému, kdy by si v této oblasti nevěděl rady, rádi pomůžeme a nasměrujeme ho správným směrem, popřípadě zajistíme právnickou pomoc.

Kdybyste se chtěli stát členy nebo se jen tak na něco zeptat- u paní Minaříkové.

Členové:

Minaříková Drahomíra  předsedkyně

Kranich Gustav  místopředseda

Sršňová Marie  hospodář

Zajícová Marie  pokladník

Šrotová Drahomíra   jednatel

Bendová Marie   kulturní referent

Horáčková Ludmila   Šumperský agent 0
Počet obyvatel
0
Počet domů
0
Počet kulturních památek
0
Rozloha v km²
Máte dotaz?

Napište nám